21. Ulusal Neonatoloji Kongresi

Mar 19 2014
(0) Yorumlar

21. UNEKO kongresinde tekrardan beraber olmanın heyecanını yaşıyoruz. Kongremiz 14 Nisan Pazar günü kurslar ile başlayacak. Temel mekanik ventilasyon, ileri mekanik ventilasyon ve yenidoğan bakımında güncel uygulamalar başlıklı 3 kurs düzenleyeceğiz. Bu kurslarımızın da her sene olduğu gibi sizlerin yoğun ilgisini çekeceğinden eminiz. Daha sonraki 3 gün için de, sizlere bilimsel yönüyle çok yoğun bir program hazırladık.

Ülkemizin her köşesinden katılacak hocalarımızın katkılarıyla kongremizi gerçekleştirirken; bu sene de yine birbirinden tanınmış yabancı bilim insanlarının katılımı ile kongremizi zenginleştireceğiz. Yabancı konuşmacıları davet ederken, daha önceki senelerde çok tartışma fırsatı bulamadığımız konuların uzmanları arasından seçtik. Ülkemizin değişik merkezlerinde hazırlanan bilimsel çalışmalar ve onların sunumları da kongremizin en önemli aktivitelerinden birini oluşturacak. Bu sene, daha önceki kongrelerden farklı olarak, bilimsel çalışma sunumlarını üç başlık altında (hayvan çalışmaları, epidemiyolojik çalışmalar ve klinik çalışmalar) ayrı bir salona alarak, zaman açısından daha rahat bir şekilde tartışılmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Detaylı bir çalışma ile seçtiğimiz kongre oteli ve yeni organizasyon firmasının da beklentilerinizi karşılayacağını ümit ediyoruz.

Bu seneki kongremizin, ülkemizdeki yenidoğan sağlığına katkıda bulunması dileğiyle, sizlere sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.

Türk Neonatoloji Derneği ve Kongre Başkanı 
Prof.Dr.Türkan Dağoğlu