3. TND Genç Neonatologlar için Eğitim Toplantısı Başarıyla Tamamlandı

Eki 23 2017
(0) Yorumlar
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Gelenekselleşen genç neonatologlar için yaptığımız eğitim toplantılarımızın üçüncüsünü bu yıl 21-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirdik. Bölgeden ve tüm Türkiye’den genç neonatologların katılımıyla adeta bir kongre havasında gerçekleşen bu toplantıda, deneyimli hocalarımız yenidoğan enfeksiyonu ve beslenme konularında genç meslektaşları ile derinlemesine tartışma olanağı buldular.
TND Başkanı Prof. Dr. Esin Koç’un açılış konuşmasını takiben Prof. Dr. Mehmet Satar ‘Yenidoğanda Menenjit’ konuşmasıyla ilk oturumu başlattı. Doç.Dr. İbrahim Hirfanoğlu ‘Yenidoğanda Viral Sepsisler’ ve Doç. Dr. Suna Oğuz ‘Yenidoğanda İdrar Yolu Enfeksiyonları’ başlıklı konuşmalarını yaptılar. Toplantının ikinci gününde ise Prof. Dr. Nilgün Kültürsay ‘Bebek Beslenmesinde Son Yaklaşımlar’, Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy ‘Yenidoğanda Akılcı Antibiyotik Kullanımı’ ve Doç. Dr. Ayşegül Zenciroğlu ‘Yenidoğanda Fungal Enfeksiyonlar’ başlıklı konularını anlattılar . Geniş tartışma zamanlarında güzel sorular soruldu, bilgiler ve deneyimler paylaşıldı.
Bilimsel olarak son derece doyurucu geçen toplantı programının ardından Mardin ve civarındaki kadim medeniyet ve kültürlerle tanıştık, zenginleştik. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerine bir kez daha hayran kaldık.
Özellikle bölgedeki genç meslektaşlarımızdan gelen olumlu geri bildirimlerle yeni bölgesel toplantıları planlayarak Mardin’den ayrıldık.

Related Posts