4. Türk-Yunan Yenidoğan Günleri Sempozyumu Başarı ile Tamamlandı

Eki 04 2017
(0) Yorumlar
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Değerli üyelerimiz,

Türk ve Yunan Neonatoloji Dernekleri tarafından gelenekselleştirilen toplantıların dördüncüsü ‘4th Symposium Hellenic-Turkish Neonatal Days’ 30 Eylül-1 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantı yeri olarak Atatürk’ün doğum şehri olan Selanik’in seçilmiş olması bu toplantıya ayrı bir önem kattı.
Prof. Dr. Esin Koç ve Prof. Dr. Gabriel Dimitriou’nun açılışını yaptığı toplantıda ülkemizden Prof. Dr. Sertaç Arslanoğlu ‘Enteral nutrition of preterm infants: Translation of research into NICU’, Prof. Dr. Ömer Erdeve ‘5W1H for high frequency ventilation use in the NICU, Doç. Dr. Merih Çetinkaya ‘New therapeutic strategies for prevention of BPD, NEC and HIE: from bench to bedside’, Doç. Dr. Fuat Emre Canpolat ‘Non-invasive ventilation and minimally invasive surfactant treatments in RDS’, Doç. Dr. Tuba Erener Ercan ‘An approach to preterm immunization: from intrauterine to extrauterine life’, Doç. Dr. Özge Altun Köroğlu ‘Long term prognosis of NICU graduates with BPD’ ve Doç. Dr. Mustafa Nevzat Çizmeci ‘Hydrocephalus in the NICU and therapeutic approaches’ başlıklı konuşmaları yaptılar.

Her iki ülkeden yapılan çalışmaların ön planda olduğu konuşmalar sayesinde, Türk ve Yunan yenidoğan uzmanlarının deneyimleri paylaşılarak ileriye yönelik projeler hedeflendi. Bir sonraki toplantının İstanbul’da yapılması planlandı.

 

Related Posts