‘Riskli Yenidoğanın Nörogelişimsel Takibi’ bilimsel toplantılarının takvimi yayınlanmıştır.

 

Değerli üyelerimiz,


Derneğimiz çatısı altında 2021 yılından beri eğitim faaliyetlerini düzenli olarak sürdürmekte olan Neonatal Nöroloji Çalışma Grubu, geçtiğimiz iki yıl boyunca düzenlediği kurs programları ile çok sayıda üyemize ulaşmış ve neonatal nörolojinin temel konularının yanısıra nörolojik muayene, nörofizyoloji ve nörogörüntüleme konularında düzenli eğitimler vermişlerdir. Kursların bitiminde sizlerden gelen çok sayıda olumlu geri bildirimler, eğitim programlarının amacına ulaştığını göstermiş ve hepimizde memnuniyet oluşturmuştur.


Neonatal Nöroloji Çalışma Grubu, yeni yılda da aktif eğitim programlarına devam edecektir. Sizlerden gelen yoğun istek ve ülkemizde bu alanda yapılacak eğitimlere büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünmemiz nedeniyle yeni eğitim programının ‘Riskli Yenidoğanın Nörogelişimsel Takibi’ üzerine yapılması planlanmıştır. Bu programa çalışma grubunun değerli üyelerinin yanısıra, Toronto Üniversitesi Nörogelişimsel İzlem Kliniği’nin öğretim üyeleri de katkı sağlayacaktır. Yenidoğan hekimleri için çok faydalı olacağını ve önemli bir açığı kapatacağını düşündüğümüz kurs programının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.


Katılımcı sayısının sınırlanmayacağı çevrimiçi eğitimlere kayıt yaptırmak için dernek e-posta adresimiz olan turkneonatolojidernegi@gmail.com adresine bilgilerinizi göndermeniz yeterli olacaktır.


Faydalı olması dileklerimizle.

TND Yönetim Kurulu