DERNEK BAŞKANIMIZ PROF. DR. ESİN KOÇ, UENPS YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

Eki 08 2018
(0) Yorumlar
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Türk Neonatoloji Derneği’nin de üyelerinden olduğu Avrupa Neonatoloji ve Perinatoloji Dernekleri Birliği’nin (UENPS) sekizinci kongresi 3-5 Ekim 2018 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleşti. TND Yönetim Kurulundan Prof. Dr. Esin Koç, Prof. Dr. Mehmet Vural, Prof. Dr. Nuray Duman ve Prof. Dr. Ömer Erdeve’den oluşan heyetimiz 3 Ekim’de yapılan üye dernekler toplantısına katıldılar. Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç, bu toplantıda derneğimizi tanıtan bir sunum yaptı. Derneğimizin özellikle ulusal ve uluslararası toplantıları, rehberleri, ulusal veri tabanı ve mobil uygulama çalışması bu sunumda oldukça ilgi çekti ve takdir topladı.

4 Ekim 2018 tarihinde yapılan genel kurulda ise üye ülkeler tarafından aday gösterilen Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç, en yüksek oyu alarak UENPS yeni yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 

Ülkemizin uluslararası alanda temsili konusunda atılan bu önemli adım ile derneğimizin Avrupadaki neonatoloji faaliyetlerinde daha önemli roller üstlenmesi sağlanabilecektir. Başkanlığını İtalya’dan Corrado Moretti’nin yapacağı UENPS yeni yönetim kuruluna başarılar dileriz. 

Related Posts