Mortalite Verileri

Şub 07 2017
(0) Yorumlar
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Değerli üyelerimiz, 

Hepinizin bildiği gibi derneğimiz ülkemizde yenidoğan bebeklerin yaşatılabilirlilik sınırlarını belirleyebilmek ve yenidoğan bakım hizmetlerinin durumunu izleyebilmek amacıyla 2002 yılından itibaren mortalite verileri  toplanmkata ve sonuçlar dernek bültenimiz aracılığıyla sizlerle paylaşılmaktadır.

Geçtiğimiz yıldan itibaren mortalite verilerini daha sağlıklı ve pratik olması bakımından Favor üzerinden toplamaya başlamıştık. Hepinize duyurulduğu gibi Favor sistemininin adı Network – Trials olarak değişti. Ancak tüm fonksiyonları ile aynen devam ettiği ve favorsci.org adresi de bu yeni adrese yönlendirildiği için kullanıcıları etkileyecek bir değişiklik olmayacak.

Her merkezden bir kişinin www.trials-network.org adresi üzerinden önceki şifresi ile giriş yaparak ‘’Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Olan Merkezlerin 2016 Yılı Mortalite Sonuçları’’ başlığı altındaki soruları (37 Adet) yanıtlaması yeterli olacaktır. Anket 25 Şubat 2017 tarihine kadar açık kalacaktır. Aynı merkezden çift girişlerin olmaması için gereken özeni göstereceğinize inanıyor ve yüksek katılımlarınızı bekliyoruz.