Prematüre Fotoğraf ve Video Yarışması Sonuçları

Bu yıl da prematüre bebeklerimizin sorunlarına çözüm arayacağımız, farkındalık yaratacağımız güzel etkinlerimizden biri olan Prematüre Bebek temalı “Benim Umut Dolu Küçük An’ım” konulu fotoğraf ve video yarışmamız sonuçl..

Prematüre Fotoğraf ve Video Yarışması

Değerli üyelerimiz, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü yaklaşıyor. Bu yıl da prematüre bebeklerimizin sorunlarına çözüm arayacağımız, farkındalık yaratacağımız güzel etkinlikler planlıyoruz. Bunlardan biri Prematüre Bebek temalı “B..

TND GENÇ NEONATOLOGLAR İÇİN EĞİTİM TOPLANTISI

TND GENÇ NEONATOLOGLAR İÇİN EĞİTİM TOPLANTISI Hilton Garden Inn, Mardin 21-22 Ekim   21.10.2017 09.30-10.00 Açılış Konuşması Prof. Dr. Esin Koç 10.00-11.00 Yenidoğanda Menenjit Oturum Başkanı: Prof. Dr. Esin Koç Prof. Dr. Mehmet Sat..

Mortalite Verileri

Değerli üyelerimiz,  Hepinizin bildiği gibi derneğimiz ülkemizde yenidoğan bebeklerin yaşatılabilirlilik sınırlarını belirleyebilmek ve yenidoğan bakım hizmetlerinin durumunu izleyebilmek amacıyla 2002 yılından itibaren mortalite veriler..

TND Araştırma Projesi Yarışması

Değerli üyelerimiz,  Gelenekselleşen Türk Neonatoloji Derneği Araştırma Projesi Yarışmasının üçüncüsü için bu yıl da projelerinizi bekliyoruz. Her yıl en fazla 3 projeye verilen ödül miktarı bu yıl da 10.000 TL olarak belirlenmişt..

TND Yurt Dışı Eğitim Bursu Sınavı

Değerli Üyelerimiz, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan başlayarak her yıl düzenlediğimiz TND yurt dışı bursluluk sınavında dereceye giren 3 üyemizin derneğimizin iletişim sağlayacağı saygın bir merkezde bir ay süre ile gözlemci olar..

Neonatoloji Akademisi

Değerli üyelerimiz, Daha önce başkanımız tarafından açıklandığı gibi Neonatoloji Akademisi Programına uzun süren teknik ve yasal hazırlıklardan sonra bu ay başlıyoruz.  Her ay bir merkezin koordinatörlüğünde bir webinar sunumu ve bi..