TND Rehberleri Ne Diyor?

Değerli üyelerimiz, Türk Neonatoloji Derneği olarak kongremiz ve genel eğitim toplantıları dışında bölgesel eğitimlere de çok önem veriyoruz. Dernek rehberlerimizi merkezi toplantılarımızda sıkça tanıtıyoruz, ancak yenidoğan sağlı..

Prematüre Fotoğraf ve Video Yarışması Sonuçları

Bu yıl da prematüre bebeklerimizin sorunlarına çözüm arayacağımız, farkındalık yaratacağımız güzel etkinlerimizden biri olan Prematüre Bebek temalı “Benim Umut Dolu Küçük An’ım” konulu fotoğraf ve video yarışmamız sonuçl..

Prematüre Fotoğraf ve Video Yarışması

Değerli üyelerimiz, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü yaklaşıyor. Bu yıl da prematüre bebeklerimizin sorunlarına çözüm arayacağımız, farkındalık yaratacağımız güzel etkinlikler planlıyoruz. Bunlardan biri Prematüre Bebek temalı “B..

TND GENÇ NEONATOLOGLAR İÇİN EĞİTİM TOPLANTISI

TND GENÇ NEONATOLOGLAR İÇİN EĞİTİM TOPLANTISI Hilton Garden Inn, Mardin 21-22 Ekim   21.10.2017 09.30-10.00 Açılış Konuşması Prof. Dr. Esin Koç 10.00-11.00 Yenidoğanda Menenjit Oturum Başkanı: Prof. Dr. Esin Koç Prof. Dr. Mehmet Sat..

Mortalite Verileri

Değerli üyelerimiz,  Hepinizin bildiği gibi derneğimiz ülkemizde yenidoğan bebeklerin yaşatılabilirlilik sınırlarını belirleyebilmek ve yenidoğan bakım hizmetlerinin durumunu izleyebilmek amacıyla 2002 yılından itibaren mortalite veriler..

TND Araştırma Projesi Yarışması

Değerli üyelerimiz,  Gelenekselleşen Türk Neonatoloji Derneği Araştırma Projesi Yarışmasının üçüncüsü için bu yıl da projelerinizi bekliyoruz. Her yıl en fazla 3 projeye verilen ödül miktarı bu yıl da 10.000 TL olarak belirlenmişt..

TND Yurt Dışı Eğitim Bursu Sınavı

Değerli Üyelerimiz, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan başlayarak her yıl düzenlediğimiz TND yurt dışı bursluluk sınavında dereceye giren 3 üyemizin derneğimizin iletişim sağlayacağı saygın bir merkezde bir ay süre ile gözlemci olar..