edition_transportof
(0)

3rd Edition of Transport of High Risk Infants

3rd Edition of Transport of High Risk Infants, tarihleri arasında Oxford Üniversitesi’nin en büyük şehir merkezi konferans salonunda gerçekleştirilecek ve Yenidoğan, NICU, PICU ve aile merkezli ulaşım hizmetleri üzerine yoğunlaşacak. &n..

4. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi

4. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi, 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde, Askeri Müze ve Kültür Sitesi, Harbiye, İstanbul’da düzenlenecektir. 4. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi teması “Günümüzden Geleceğe Çocuğa Dair Her şey ” olara..

Mortalite Verileri

Değerli üyelerimiz,  Hepinizin bildiği gibi derneğimiz ülkemizde yenidoğan bebeklerin yaşatılabilirlilik sınırlarını belirleyebilmek ve yenidoğan bakım hizmetlerinin durumunu izleyebilmek amacıyla 2002 yılından itibaren mortalite veriler..

TND Araştırma Projesi Yarışması

Değerli üyelerimiz,  Gelenekselleşen Türk Neonatoloji Derneği Araştırma Projesi Yarışmasının üçüncüsü için bu yıl da projelerinizi bekliyoruz. Her yıl en fazla 3 projeye verilen ödül miktarı bu yıl da 10.000 TL olarak belirlenmişt..

TND Yurt Dışı Eğitim Bursu Sınavı

Değerli Üyelerimiz, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan başlayarak her yıl düzenlediğimiz TND yurt dışı bursluluk sınavında dereceye giren 3 üyemizin derneğimizin iletişim sağlayacağı saygın bir merkezde bir ay süre ile gözlemci olar..

Neonatoloji Akademisi

Değerli üyelerimiz, Daha önce başkanımız tarafından açıklandığı gibi Neonatoloji Akademisi Programına uzun süren teknik ve yasal hazırlıklardan sonra bu ay başlıyoruz.  Her ay bir merkezin koordinatörlüğünde bir webinar sunumu ve bi..

Makale Yarışması

Değerli üyelerimiz, Her yıl olduğu gibi son bir yıl içinde SCI/SCI-E kapsamındaki dergilerde yayınlanmış ve daha önce başvuru yapmamış orijinal araştırma makalelerinden, jüri tarafından seçilecek bir tanesine derneğimiz tarafından UNE..

GORM Dergisi

Değerli Üyelerimiz, The Society of Maternal-Fetal Medicine and Perinatology ve The Southeast European Society of Perinatal Medicine işbirliğinin yayın organı olan Gynecology Obstetrics & Reproductive Medicine (GORM) Dergisine, davet üzerine Tü..

TND Marşı

Değerli üyelerimiz, Kongrelerimizde ve uygun her ortamda kullanmak üzere, dizeleriyle yenidoğan sevgimizi, derneğimizi, birlik ve beraberliğimizi, kısaca bizi yansıtan bir marşımızın olmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. Marşın..

Makale Yarışması İçin Jüri Belirleme

Değerli üyelerimiz, Her yıl olduğu gibi son bir yıl içinde SCI/SCI-E kapsamındaki dergilerde yayınlanmış ve daha önce başvuru yapmamış orijinal araştırma makalelerinden, jüri tarafından seçilecek bir tanesine derneğimiz tarafından UNE..