17 KASIM DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ YÖNETİM KURULUMUZUN KATILIMI İLE ELAZIĞ VE MALATYA’DA KUTLANDI

17 KASIM DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ YÖNETİM KURULUMUZUN KATILIMI İLE ELAZIĞ VE MALATYA’DA KUTLANDI

17 Kasım 2022 Dünya Prematüre Gününde TND Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç ve yönetim kurulu üyelerimiz Elazığ ve Malatya’daki etkinliklere katıldılar.
Elazığ Fırat Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdal Taşkın ve ekibinin organize ettiği ilk kutlama, Elazığ Belediyesi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, öğretim üyeleri Prof. Dr. Erdal Taşkın ve Prof. Dr. Mustafa Aydın ile yandal asistanı Dr. Samet Benli’nin yanı sıra yenidoğan yoğun bakım ünitesi sorumlu hemşiresi Seher Kılıç, hastanede görevli doktor ve hemşireler, taburcu olmuş olan prematüre bebekleri ve aileleri de kutlamalarında yer aldılar.

Yönetim Kurulumuz öğleden sonraki kutlamalar için Malatya’ya geçti. Malatya İnönü Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir ve ekibinin organize ettiği kutlamalarda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Beytur, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Başkanı Prof. Dr. Cemşit Karakurt, Dernek Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç ve Prof. Dr. Ramazan Özdemir açılış konuşmalarını yaptılar. Prematüre bebeklerin aileleri ile katıl gösterdiği etkinlikte, İnönü Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Kürşat Gökçe, yandal asistanı Dr. Meral Alagöz, Ünite Sorumlu hemşiresi Demet Demirci, ekipten Satıgül Bora, Gamze Yarıç Deniz, klinik doktorları ve hemşireleri yer aldılar. Kutlamlardan sonra Malatya’da ziyaret edilen ikinci adres Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Ünitesi oldu. Neonatoloji Bilim Dalından Dr. Aslı Melekoğlu, Dr. Ayşe Tandırcıoğlu ve Dr. Hatice Turgut’un ev sahipliği yaptığı ziyarette bölge açısından durum değerlendirmesi yapıldı.

Elazığ ve Malatya’da arkadaşlarımızın ekipleri ile verdikleri hizmetleri ve onun başarı sonuçlarını yerinde gören ve gurur duyan Yönetim Kurulumuz, önümüzdeki yıllarda da 17 Kasım etkinliklerinde Türkiye’nin dört bir tarafında gece gündüz fedakarca çalışan yenidoğan doktorlarımızın yanında olmayı ve etkinliklerine katılmayı kararlaştırdı.