21. UNEKO Kongresi Tamamlandı

21. Ulusal Neonatoloji Kongresi tamamlandı. Öncelikle bütün katılımcılara ve destekçilere teşekkür ediyoruz. Kuruluşundan bu yana katkısı olmuş tüm değerli üyelerimize minnettarız. Ulusal Neonatoloji Kongresi bizim için ayrı bir öneme sahip. Her zaman belirtildiği üzere bilimsel şölen bu sene daha da zenginleşti ve katılımcıların hafızalarından silinmeyecek bir kongre olması için hazırlıklar yapılmıştı. Kongrenin bilimsel ve sosyal olarak en üst düzeyde gerçekleşebilmesi için Düzenleme Komitesi çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürmüştü.

Bu yolda ilerlerken, katılımcılardan gelen 500’ü aşan sayıda bildiri özeti; hem sayı, hem içerik olarak bizleri çok memnun etti. Bu sene düzenlediğimiz Temel Mekanik Ventilasyon, İleri Mekanik Ventilasyon ve Yenidoğan Bakımında Güncel Uygulamalar Kursları katılımcıların bilimsel doygunluğa ulaşmalarını sağladı.

Ayrıca katılımcılara bilimsel yönüyle çok yoğun bir program hazırladık. Ülkemizin dört bir köşesinden katılacak değerli hocalarımızın katkılarıyla kongremizi gerçekleştirirken; bu sene de yine birbirinden tanınmış yabancı bilim insanlarının katılımı ile kongremizi zenginleştirmeye çalıştık. Yabancı konuşmacıları davet ederken, daha önceki senelerde çok tartışma fırsatı bulamadığımız konuların uzmanları arasından seçtik.

Her sene düzenlediğimiz kongremizin bilimsel katkılarının yanı sıra sosyal yönünü de ortaya çıkarmaya çalıştık. Bu seneki kongremizin, ülkemizdeki yenidoğan sağlığına katkıda bulunması dileğiyle, sizlere sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir