Neopedia Bölgesel Eğitim Toplantıları başladı!

Neopedia Bölgesel Eğitim Toplantıları aracılığı ile yenidoğan takibi yapan tüm hekimlerimize ulaşılması hedeflenmiştir. Türk Neonatoloji Derneği’nin düzenlediği bu toplantı serisinde, TND Tanı ve Tedavi Rehberlerinin yerinde anlatılması ve tartışılmasının sağlanması hedeflenmiştir.

Projenin ilk toplantısı 5 Ocak tarihinde Hatay’da gerçekleştirilmiş olup, 16 Şubat tarihinde Gaziantep ile devam edecektir. Planlanan sonraki iller ise Trabzon, İzmir ve Van olarak belirlenmiştir.

Projenin ilk uygulama ili olan Hatay Toplantısı’nda, neredeyse bölgedeki tüm pediatri ve yenidoğan uzmanı hekimlerine ulaşılmış olup, toplamda 60 hekim katılımıyla güncel TND rehber bilgileri paylaşılmıştır. Toplantıda ‘Sağlıklı Yenidoğanda Doğum Salonu Uygulamaları, Riskli Yenidoğanda Doğum Salonu Uygulamaları, Sağlıklı Term Bebeğin Beslenmesi, Prematüre Bebeğin Beslenmesi, Hiperbilirübinemili Bebeğe Yaklaşım ve Hiperbilirübineminin Önlenmesi, Hiperbilirübineminin Tedavisi, Yenidoğan Enfeksiyonu ve Yenidoğan Enfeksiyonlarında Tanı ve Tedavi Rehberleri katılımcılara aktarılmıştır.