YENİ TND REHBERLERİ GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ASKIDA

null null null

 
Yaklaşık bir yıldır üzerine büyük emekler harcanan üç yeni rehberimiz, baskı öncesi tüm paydaşlarımızın görüşüne açılmıştır.

Türk Neonatoloji Derneği Term Bebekte Solunum Sıkıntısı, Nekrotizan Enterokolit ve Germinal Matrik Kanaması-İntareventriküler Kanama Rehberleri 30 gün boyunca askıda kalacaktır. 

Görüş ve önerileriniz var ise lütfen turkneonatolojidernegi@gmail adresine yazarak bildiriniz. 

Türk Neonatoloji Derneği Tv Yayın Hayatına Başarılı Bir Başlangıç Yaptı

Türk Neonatoloji Derneği TV yayın hayatına çok başarılı bir başlangıç yaptı. Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç’un açılış konuşmasını takiben, Prof. Dr. Hanifi Soylu moderatörlüğünde Kanada Manitoba Üniversitesinden Yasser Elsayed’in interaktif sunumu, keypad uygulaması ve İngilizce Türkçe dil seçenekleri ile dünyanın birçok noktasından izlendi. 23 ve 25 Haziran 2020’de gerçekleşen interaktif seminerler için www.turkneonatolojidernegi.tv adresine yarısından fazlası yurtdışından olmak üzere 600 dolayında bağlantı noktasından canlı erişim gerçekleşti. Bundan sonra da devam edecek olan online interaktif seminerlerimiz video kayıtlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Türk Neonatoloji Derneği Tanı ve Tedavi Rehberleri Çalıştayı

Türk Neonatoloji Derneği bilimsel faaliyetlerinden en önemlilerinden birisi 5 Mart 2020 tarihinde Ankara’da Point Otel’de gerçekleştirildi. Bu yıl 3 yeni rehberin çalışmaları planlandı ve hazırlanması için komisyonlar oluşturuldu. Tüm komisyonlar büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdüler ve hazırlıklarını “Tanı ve Tedavi Rehberleri Çalıştayı”ndasundular.

Yönergeler Revize Edildi

Türk Neonatoloji Derneği her yıl neonatoloji uzmanlarının eğitimine ve literatüre katkı sağlayacak çalışmalar yapmasına yönelik destekler vermektedir.  Bu maddi destekler; eğitim, yurtiçi kongre ve toplantılar, yurtdışı burs, çok merkezli çalışmalar, makale ve araştırma projelerini içermektedir. Bu desteğin yol haritasını belirlemek için uygulanması gerekli kural ve işlemleri gösteren eylem kılavuzları yani yönergeler oluşturulmuş, mevcutlar ise revize edilmiştir.